Bilinçli bir solarium müşterisinin sorduğu ilk soru fiyat olmamalıdır, unutmayın ki hiç kimse daha kalitesizini sunmadıkça, daha ucuzunu sunamaz. Doğru sonuca ulaşmak için yapmanız gereken hijyen , ampul markası, makine markası ve fiyat bileşenlerini bir arada değerlendirmektir.

HİJYEN

Maalesef birçok solaryum salonu bilinçsizlik veya maliyeti nedeniyle zefranlı su gibi uygun olmayan maddeleri kullanıyor. İnsan teniyle temas etmesi dahi yasak olan bu maddeler, makine çalıştıktan sonra buharlaşarak ciğerlere ulaşıyor ve ciddi rahatsızlıklara yol açıyor.
Bu yüzden hijyen koşullarından emin olmadığınız salonlarda size sunulan ürünlerin etiketini inceleyin; “Solaryuma özel üretilmiştir” ifadesi ile Sağlık Bakanlığı onayını göremezseniz oradan hemen ayrılmak kendi sağlınız için akıllıca olacaktır.

AMPUL

Bronzlaşmanızı sağlayan ampul de en az hijyen kadar önemli... Bu konuda dünyanın lider markaları olan Ergoline, Bermuda Gold, Hereaus ampullerinde dalga boyları kullanım ömrü boyunca sabit kalarak güvenli bir uygulama sunar.
Piyasada bulunan tüm solaryum ampulleri bronzlaşmanızı sağlayabilir ancak bunu ne kadar sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdikleri çok önemli bir soru. Çünkü solaryum lambası çalıştıkça radyasyon miktarında artış olması ve buna bağlı olarak UVA - UVB dalga boylarının bozulması sağlık üzerinde ciddi bir tehdit oluşturur. Solaryum makinelerinin ampullerini zamanında değiştirmeyen salonlardan uzak durun.

MAKİNE

Solaryum makinesinin global olarak kabul gören Ergoline, KBL ve UWE markalarından biri olduğuna dikkat edin.

FİYAT

Aldığınız hizmetin fiyatı da elbette önemli ancak sağlığınız kadar değil. Fiyat karşılaştırmasını yukarıdaki şartların eşit olduğu salonlar arasında yapın. Kötü hijyen koşullarına, düşük kalitede ampul ve makinelere sahip solaryum salonlarından geri dönüşü olmayan sorunlarına yol açabileceğini unutmayın.

SALONUMUZU ZİYATRET EDİN

Sizi daha iyi ağırlayabilmemiz ve güzelliğinize bizimde katkıda bulunabilmeniz için sizi merkezimize bekliyoruz.