SOLARIUMA GİRME SIKLIĞI

Solaryuma girme sıklığı cilt tipine göre değişmektedir.İlk kez girilecekse Tip I, 6 dakika ile, Tip II 10 dakika ile, Tip III 10-15 dakika ile başlayıp daha sonraki seanslarda kademeli olarak artırılır.

Verilen süreler ortalama değerlerdir, cilt durumuna göre solaryum danışmanımız yönlendirecektir.Günde bir kez solaryuma girilmeli ve aynı gün içinde hem güneş hem solaryum yolu ile ultraviyole ışınlara maruz kalmamaya özen gösterilmelidir.Güneş yanığı oluşmuşsa, solaryuma girmek için bunun geçmesi beklenmelidir.seanslar arasında cildin en az bir gün dinlenmesi gerekmektedir.


SOLARIUMDA YAPILMAMASI GEREKENLER

  • 16 yaşından küçükler solariuma girmemelidirler.
  • Ultraviole ışınlarına karşı duyarlılık gösteren ilaçları kullananlar, solariuma girmemelidirler.
  • Cildinde çok sayıda et beni olanlar, Doktora danıştıktan sonra solariuma girebilirler.
  • Cilt kanseri geçirmiş kişiler solariuma girmemelidirler.
  • Alkol kullanımından sonra solariuma girilmemelidir.
  • Solariuma girmeden önceki günlerde, kalıcı makyaj,akne tedavisi,kimyasal peeling,epilasyon, ağda vb. yaptırmışsanız lütfen çalışanlarımız bilgilendiriniz. bazı uygulamaların üzerinden belli bir süre geçmesi uygun olacaktır.
  • Tansiyon,epilepsi,karaciğer,şeker vb. rahatsızlığınız varsa, mutlaka Doktorunuza danışınız.
  • Solariuma girmeden önce, mutlaka makyaj, takılar ve kontak lens çıkarılmalıdır, solarium gözlükleri kullanılmalı, direk olarak işığa bakmaktan kaçınılmalıdır.
  • Ciltteki nem dengesini korumak,ve daha kalıcı bronzlaşmak için ithal solarium kozmetiklerini tercih ediniz.Bu konuda çalışanlarımız size yardımcı olacaklardır.Kesinlikle güneş kremlerini solariumda, solarium kremlerini de güneşte kullanmayınız.

SOLARIUM IŞIĞI VE D VİTAMİNİ HAKKINDA BİLİNMEYEN GERÇEKLER

Vitamin D,osteoporoz,depresyon,prostat kanserinden korur, ışınlara maruz kaldığınız anda, vücudunuz vitamin D’yi üretmeye başlar. D vitamini ve yararları hakkında çok az bilgimizin olmasının sebebi, ilaç firmalarının onun reklamını yapmaması olarak düşünülebilir, çünkü güneş ve solarium ışınlarında bol bol üretilirler ve ilaç firmaları bu vitaminden para kazanamazlar.

Açık tenliyim diye sakın üzülmeyin, çünkü acık tenli insanlar, koyu tenlilere oranla, ışınla karşılaştıklarında 20 – 30 kat daha fazla vitamin D üretirler.

Çok önemli bir element olan kalsiyumun vucudumuz tarafından emilebilmesi için de solarium veya güneş ışınları olmazsa olmazdır, her ne kadar kalsiyum takviyesi almış olsanız dahi ışınlara maruz kalmamışsanız, vücudunuzdaki kalsiyum etkisiz kalır.

Güneş ışınları teninizi solariumdan 10 kat daha fazla ışına maruz bırakır, bundan korunmak için kullandığınız koruma faktörlü kremler ise vucudunuzun %90 civarında daha az D vitamini üretmesine sebep olurlar. Laboratuar ortamlarında geliştirilen çok kaliteli solarium ampulleri, zararlı ışınları minimize edip, ışınlardan maksimum faydayı almanıza yardımcı olurlar.

SALONUMUZU ZİYATRET EDİN

Sizi daha iyi ağırlayabilmemiz ve güzelliğinize bizimde katkıda bulunabilmeniz için sizi merkezimize bekliyoruz.